Slide
Transport i montaż

W kilku prostych krokach

Instalacja basenu poliestrowego

Niepodważalną zaletą gotowych basenów poliestrowych jest nieskomplikowany szybki i prosty montaż, możliwy do wykonania zaledwie w ciągu kilku dni. Najlepiej zlecić przygotowanie budowlane lokalnej firmie budowlanej, są to typowe prace ziemne, murarskie, itp.,  z którymi poradzi sobie prawie każda ekipa.

1Wykonanie wykopu

Należy wykonać wykop w miejscu przewidzianym na basen. Wykop w rozmiarze prostokąta według zewnętrznego rozmiaru basenu +  min. 40 cm po każdej ze stron (miejsce na orurowanie). Jeśli maszynownia na filtrację ma być za basenem wykonać wykop dłuższy o min 2m.

Wykop wykonać głębszy od wysokości basenu o ok 20-30 cm.

2Płyta pod basen

Na dnie wykopu najlepiej wykonać wylewkę betonową, aby basen stał na stabilnym podłożu. Wylewka grubości ok 10-15cm, beton B20, zbrojona matą drucianą do wylewek. Należy pamiętać o wypoziomowaniu płyty.

Na tak przygotowanym gruncie rozkładamy styropian gr ok 5cm-10cm. Będzie to równa podstawa pod basen, a także izolacja, dzięki której unikniemy strat ciepła od płyty. (styropian na wylewki lub styrodur)

3Wstawienie basenu

Osadzenie basenu w wykopie – niezbędne do tego będzie wynajęcie niewielkiego dźwigu lub hds, wyporność według masy niecki basenowej. Dźwig powinien mieć wysięg umożliwiający podnoszenie basenu na 4 pasach długości 4m każdy. Po wstawieniu na płytę dokonać ostatecznego sprawdzenia poziomów i ustawienia niecki względem ogrodu.

4Podmurowanie schodów

Wykonanie solidnego podparcia pod schodami warunkuje długotrwałe korzystanie z basenu. Podmurowanie najlepiej wykonać z bloczka betonowego fundamentowego. Pamiętać aby każdy schodek był podmurowany na całej swojej powierzchni. Końcowe szczeliny pomiędzy basenem a podmurówką wypełnić pianką poliuretanową, tak aby nie było wolnej przestrzeni powietrza.

5Montaż orurowania

Montujemy instalację hydrauliczną basenu. Połączenie filtracji z elementami basenu.

6Obsypywanie basenu

Nalewamy wody do basenu do poziomu ok 20-25cm jednocześnie obsypując boki basenu. Obsypujemy boki basenu na szerokość ok 15-20cm po całym obwodzie zaprawą z piachu i cementu o proporcjach 4:1, aż do wyrównania poziomów wody i zaprawy. Zaprawę polewamy delikatnie wodą i lekko ubijamy ręcznie. Czynność powtórzyć do górnej krawędzi basenu.

Należy oddzielić obsypkę od gruntu rodzimego, najlepiej do bariery zastosować szalunek tracony (czyli na zawsze pozostawiony) np. płyta gipsowa, pilśniowa, osb itp.

7Wykończenie

Brzeg i otoczenie basenu wykańczamy według własnego uznania, np. kamienie brzegowe, deska egzotyczna, deska kompozytowa, płytki, kostka brukowa itp.

Previous slide
Next slide

Akcesoria do basenów

Zakup samej niecki basenowej i jej osadzenie w wykopie nie wystarczy, aby delektować się kąpielą. Niezbędne urządzenie, które jest niejako integralną częścią basenu to instalacja filtracji wody. Ponadto oferujemy instalacje oświetlenia i ogrzewania wody. Nasi doradcy wskażą odpowiednie urządzenia do wybranej pojemności i wielkości niecki. Ważną rzeczą w użytkowaniu basenu jest dbałość o czystość i właściwą jakość wody ( kontrola wartości pH ), jak i dbałość o czystość samej niecki ( odkurzacze – roboty ). Tutaj również możecie Państwo liczyć na nasze wskazówki.

Dla zapewnienia czystości wody warto rozważyć montaż profesjonalnego zadaszenia basenu lub rolki z folią zabezpieczającą wodę przed zanieczyszczeniami. O ofertę spytaj naszego doradcę.

 

Transport do klienta

Nasze baseny dostarczamy do Państwa bezpośrednio z fabryki na specjalnie przystosowanej naczepie. Do rozładunku niezbędny jest dźwig o takiej długości ramienia, aby możliwe było bezpieczne przeniesienie niecki z miejsca postoju naczepy do wcześniej przygotowanego wykopu.
O szczegóły organizacji transportu spytaj naszego doradcę.